Rinta-Joupin henkilökunnan vuosijuhla 2019
13.11.2019
Vuoden aikana on tapahtunut taas paljon. Autoja on myyty ja huollettu huikeita määriä. Vanhoja ennätyksiä on rikottu ja uusia toimipisteitä on tullut peräti kolme kappaletta. Työkavereita on tullut melkoinen määrä lisää ympäri Suomea. Perinteisessä vuosijuhlassa Rinta-Joupin henkilökunnalla on mahdollisuus kokoontua yhteen ja viettää ilta juhlatunnelmissa sekä tietenkin tutustua toisiinsa. Vaikka yhteistyötä tehdään päivittäin, on kiva saada tavata ihmisiä ihan kasvotusten.
Vuosijuhlien ajankohdaksi on muodostunut vuosittain pyhäinpäivää edeltävä perjantai. Tänä vuonna marraskuun ensimmäisenä päivänä saapui noin 350 rinta-jouppilaista Vaasaan viettämään vuosijuhlaa, nauttimaan hyvästä ruuasta ja seurasta.
Vaikka juhlat ovat aina järjestäjien näköiset on tiettyjä perinteitä, joista on pidetty kiinni. Vuosijuhlat alkavat perinteisesti toimitusjohtaja Ari Rinta-Joupin tervetuliaispuheella ja maljan nostamisella. Lyhyt yhteenveto yrityksen kuulumisista ja kiitokset.
Ilta jatkuu illallisella, joka tarjoillaan seisovasta pöydästä. Tänä vuonna ruokailusta ja tarjoilusta vastasi vaasalainen Kesmo. Ruoka keräsi huikean määrän kiitosta ja kehuja. Terveisiä Kesmolle!
Illallisen jälkeen on vuorossa palkintojen jako, jossa palkitaan vuoden aikana menestyneitä eri kategorioissa. Palkinnon saavat mm. Vuoden myyjä ja Vuoden myyntisihteeri, Vuoden mekaanikko sekä Vuoden myymälä ja huolto. Rinta-Jouppilaiset saavat myös vuosittain äänestää henkilökunnasta yhden henkilön, joka ansaitsee Vuoden työkaveri – tittelin. Onnittelut voittajille!
Palkitsemisten jälkeen tanssilattia täyttyy ja livenä esiintyi suomalainen pop-rock-yhtye Neljä Ruusua, joka perustettiin Joensuussa vuonna 1982. Neljän ruusun keikan jälkeen dj Teppo Kangas piti tanssilattian täynnä koko illan yön pikkutunneille asti.
Juhlat on nyt juhlittu tältä vuodelta. Kiitos yrityksen omistajille taas huikeista juhlista!
Terveisin,
Media-tiimi
Ei kommentteja